Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

5, 10, 15 lat różnicy w związku? Żaden problem!

29.maj 2019
5, 10, 15 lat różnicy w związku? Żaden problem!

Mówi się, że miłość nie zna granic, tylko czy dotyczy to również tych związanych z wiekiem? Czy 10, 15, 20 lat różnicy to już zbyt wiele? I co najważniejsze - czy taki związek ma szanse przetrwać? Przekonajmy się.

Myślisz, że wiek ma znaczenie w związku? Mówi się, że wiek to tylko liczba. Istnieje jednak mnóstwo przypadków, w których nie jest łatwo pokonać emocjonalne powiązania i psychologiczne aspekty.  Związki między ludźmi z wielką różnicą wieku są tematem dyskusji, nie tylko psychologów, ale też społeczeństwa. Kiedy się zakochasz, wszystko inne, przynajmniej na jakiś czas, odkładasz na bok. Każda historia miłosna ma swoj własny początek i swój własny scenariusz. Przeciwieństwa się przyciągają ale zgodność w związku zależy też od tego, co oboje mają ze sobą wspólnego. Oczywiście każdy jest inny, tak samo jak inny jest każdy związek, to co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi działać na tą drugą.

Wiek to tylko liczba

Mając o wiele starszego/młodszego partnera należy pamiętać ojednej podstawowej rzeczy, mianowicie – wiek to tylko liczba. Wszystko zależy od Twojej osobowości i osobowości Twojego partnera. Każdy jest jaki jest i każdy ma swoją własny charakter. 

Trzeba wiedzieć, kiedy różnica jest zbyt wielka

Kiedy różnica wieku jest zbyt wielka, nie jest możliwa taka relacja, jskiej pragniemy. Bez względu na to jakie będą, czy jakie są wasze uczucia, konieczne będzie spojrzenie na to wszystko trzeźwym okiem i zastanowienie się nad przyszłością tego związku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że relacja z o pięćdziesiąt lat starszym partnerem będzie dziwna i niespełniona.

Możliwe, że trzeba będzie rozważyć zmianę stylu życia

Różnica wieku może po jakimś czasie zmienić wasze życiowe plany. Jeżeli będziecie chcieli mieć dzieci, musicie wziąć pod uwagę to, czy jeszcze będziecie mogli je mieć. Wielka różnica wieku może spowodować zmianę stylu życia, zatem należy nad wszystkim się dobrze zastanowić. Jeżeli w karierze zawodowej odnosisz same sukcesy a Twój partner lub partnerka jeszcze mieszka z rodzicami, jakie jest prawdopodobieństwo szczęśliwej przyszłości?

Powody osobiste

Zanim rozpoczniesz relację z kimś o wiele młodszym lub starszym od siebie, ważne jest odkrycie własnych potrzeb. Miłość nie patrzy na wiek, jednakże gra on ważną, czasem nawet nie najważniejszą rolę w budowaniu związku. Każdy z was jest wychowany na innych wartościach i w innych generacjach, co może mieć wpływ na wasze oczekiwania.

Różnica pokoleń

Możecie się doskonale rozumieć, ale jeżeli różnica wieku jest większa, pojawią się konflikty na podłożu generacyjnym. Może to dotyczyć poglądów politycznych, rodzaju muzyki, którego słuchacie oraz doświadczenia, które oboje nabyliście.  Pokonanie tej przepaści jest możliwe, tylko jeżeli będziecie się starać zrozumieć partnera i jego sposób myślenia. Większa różnica wieku jednocześnie da wam możliwość zyskać nowe doświadczenie i alternatywny pogląd na życie i świat wokół nas.

Uwaga na krytykę

Waszemu otoczeniu nie musi się wasz związek wydawać tym najlepszym, możecie się spotkać z krytyką dotyczącą różnicy wieku. Możliwe, że wasze rodziny spojrzą na to przychylniejszym okiem niż społeczeństwo. Będziecie musieli wytrzymać sarkastyczne uwagi, które z pewnością nie będą się wam podobać. Będą się pojawiać nieprzyjemne pytania np. Wyszłaś za niego dla pieniędzy? lub Jak tam wasze życie seksualne?. Dobrze jest nauczyć się uprzejmie odpowiadać na te pytania i nie przejmować się nimi, unikniecie w ten sposób ewentualnych dalszych dyskusji o różnicy wieku między wami. Jednocześnie starajcie się unikać wałkowania tematu kto ma ile lat, będzie to tylko zwiększać przepaść między wami.

Dziwne spojrzenia

Kolejny większy problem. Społeczeństwo ma ustalony wzór, dotyczący optymalnej różnicy wieku. To normalne, że niektórzy będą na was patrzeć dziwnie, jednak to tylko kwestia czasu kiedy się „przyzwyczają” i zaczną was traktować jak każdą inną parę.  

Dzieci i ich wychowanie

Sporym problemem w tego rodzaju relacji mogą okazać się dzieci. Jeżeli kobieta jest o wiele młodsza, należy wziąć pod uwagę, czy ewentualny potomek nie będzie cierpieć z tego powodu, że ma ojca w wieku dziadka i czy w ogóle starszy mężczyzna będzie w stanie psychicznie wytrzymać wychowywanie dziecka. Jeśli to kobieta jest starsza, problemem będzie zegar biologiczny, oraz szybko uciekający czas, przez co później posiadanie dziecka może się okazać niemożliwe. Założenie rodziny, kiedy między rodzicami jest duża różnica wieku, jest tym największym problemem i może dojść do sytuacji, w której jeden z partnerów będze się musieć „poświęcić”.

Komunikacja kluczem do szczęścia

Każady związek i każda sytuacja jest inna. Jednakże w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa. Każdy z nas ma swoje własne perspektywy i doświadczenia z poprzednich związków, każdy przyniesie ze sobą do związku coś nowego i wyjątkowego.  Wszystko to wspólnymi siłami możecie zgrać tak, aby w związku nie pojawiały się konflikty.  Komunikacja jest podstawą, kobiety i mężczyźni są różni i czasami nie ma innego wyjścia jak tylko przeanalizować problem szczegółowo. Jeżeli nie będziecie ze sobą rozmawiać, wasze problemy będą się zwiększać, aż na koniec dojdzie do rozstania, a tego przecież tego nie chce żadne z was.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: