Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

3 metody, jak wrzucić na luz

4.marzec 2020
3 metody, jak wrzucić na luz

Ciągle jesteś zmęczona, bez wigoru i siły? Być może Twój problem polega na tym, że nie wiesz, jak prawidłowo odpoczywać. Zaprezentujemy Ci najbardziej efektywne techniki relaksacyjne, które możesz wypróbować u siebie w domu, w salonie, po prostu gdziekolwiek. To się naprawdę opłaca!

Nauczyć się odpoczywać, to trudne wyzwanie dla każdej współczesnej kobiety. Wiemy, że tego potrzebujemy, ale nie wiemy jak się do tego zabrać. Każdemu odpowiada inny sposób relaksowania. Jedni wolą aktywny wypoczynek, inni zaś wolą w spokoju poleniuchować. Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że osoby pracujące umysłowo powinny wypoczywać aktywnie i odwrotnie.

Prawda jednak jest taka, że wszystko zależy od człowieka i jego preferencjach. Każda z nas podświadomie wie, co sprawi, że poczujemy się odprężone. Jeśli jednak wciąż nie znalazłaś tego odpowiedniego sposobu na odpoczynek, możesz wypróbować jedną z poniższych metod.

Medytacja

Już od samego słowa medytacja niektórym robi się niedobrze, ponieważ wyobrażają sobie brodatego, pomarszczonego jogina, który żyje tylko z powietrza i wody. Jeśli jednak zaczniesz się tym tematem interesować, odkryjesz, że wcale nie musisz być zwolennikiem filozofii wchodniej, aby ćwiczyć medytację. Choć pod pojęciem medytacji można zawrzeć wiele technik relaksacyjnych, dla zwykłych śmiertelników prawdopodobnie najbardziej zrozumiała będzie definicja, mówiąca o tym, że medytacja to stan, dzięki któremu znajdujesz się pomiędzy dwiema myślami.

"Oczyść" swoją głowę i pozwól sobie na restart. Specialiści twierdzą, że regularna medytacja ma o wiele lepszy wpływ na nasze zdrowie, niż leki najnowszej generacji. Ponoć mózgi ludzi, którzy regularnie medytują, starzeją się wolniej. Medytacja pomaga zmniejszyć poziom stresu, a także skutecznie zwalcza depresję, lęk i ból. Naukowcy udowodnili, że wspiera koncentrację i pamięć oraz wpływa na poprawę wydajności pracy.

medytacja

Joga

Medytacja wydaje Ci się być zbyt statyczna a klasyczne sporty za bardzo wymagające? W takim razie wypróbuj jogę. Istnieje już od ponad trzech tysięcy lat i w tym czasie zdążyła się udoskonalić w dzidzinie ćwiczeń fizycznych i relaksacji umysłowej. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują odpocząć psychicznie. Joga łączy elementy medytacji z aktywnością fizyczną. Co więcej, do wyboru jest wiele różnych rodzajów jogi, możesz zatem wybrać czy bardziej chcesz rozciągnąć swoje ciało, czy medytować. Na przykład podstawą hatha jogi jest medytacja, ćwiczenia oddechowe i rozciągające.

Tempo ćwiczeń jest umiarkowane, zatem mogą ją ćwiczyć również początkujący. Jeżeli jednak chciałabyś relaksować a jednocześnie ćwiczyć mięśnie, możesz wybrać power jogę. Jest o wiele bardziej dynamiczna i wymaga od ćwiczącego pewnej sprawności fizycznej. Ćwiczenie jogi obniża poziom stresu i ciśnienie krwi, zwiększa elastyczność, siłę i zmniejsza ból. Joga poprawia odporność organizmu, zatem ludzie, którzy uprawiają ją regularnie, rzadziej chorują.

Pomaga też w walce z migreną i bezsennością. Oprócz tego zwiększa libido i wpływa pozytywnie na sprawność seksualną. Co więcej, dzięki niej prawdopodobnie uda Ci się schudnąć, ponieważ hamuje potrzebę przejadania się.

joga

Wizualizacja

Jest to metoda relaksacyjna, która pomoże Ci uwolnić się od codziennych obowiązków i problemów za pomocą własnej wyobraźni. Pozwól swojej fantazji przenieść się na inne, spokojne miejsce, na którym Twój umysł odpocznie. Kiedy więc wrócisz z powrotem do rzeczywistości, będziesz mieć tyle energii, że będziesz ją mogła rozdawać na prawo i lewo. Wizualizacja obniża poziom stresu i jest skuteczną metodą relaksacyjną, która doda Ci energii.

Często myślisz o samotności, która Ci towarzyszy na codzień? Nie musisz się nią już przejmować, poznaj kogoś i umów się na pierwszą randkę!

Źródło: https://www.mayoclinic.org

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: