Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

15 sekretów długowieczności

5.czerwiec 2020
15 sekretów długowieczności

Wiesz jakie czynniki wpływają na długość naszego życia? Czy istnieje jakiś sekret długowieczności? Tak! I to nie jeden! My przygotowaliśmy ich dla was dzisiaj aż piętnaście! Zapraszamy do lektury...

Wiesz, jaka jest średnia długość życia? W Polsce z biegiem lat powoli się zwieksza. Kobiety żyją średnio 82 lata, a mężczyźni 76 lat. W roku 1920 mężczyźni mogli dożyć tylko 47 lat, a kobiety 50. W roku 1938 średnia ta zwiększyła się na 56 lat u mężczyzn, 61 lat u kobiet. Już 30 lat później, w roku 1968 średnia wieku u mężczyzn przekroczyła granicę 67 lat, u kobiet 73 lat. W roku 1989 znów się to zmieniło, mężczyźni dożywali 68 lat, a kobiety około 75 i pół roku. Średni wiek, jakiego możemy dożyć, jak wiadać stale się zwiększa. Może to być spowodowane zmianą dotychczasowego sposobu odżywiania, lub też uzyskaniem wiedzy na temat pielęgnacji ciała i zdrowia ludzkiego.

Codziennie wypij 8 szklanek wody

Ci, którzy piją dużo wody, mają mniejsze prawdopodobieństwo zawału, niż ci, którzy piją maksymalnie pół litra dziennie. Regularne nawadnianie jest bardzo ważne, picie czystej wody, herbat ziołowych i innych niesłodzonych napojów przyśpiesza metabolizm i zwiększa odporność na choroby.

Zrób sobie przerwę

Nawet 15 minutowy zabawny filmik może poprawić krążenie krwi i zapobiec tworzeniu się zakrzepów. Śmiech powinien też pomóc obniżyć poziom cholesterolu i poprawić Twój stan zdrowia. W końcu, jak się mówi: śmiech to zdrowie.

Bądź towarzyski

Badania udowodniły, że regularne spotkania z przyjaciółmi przyczyniaja się do przedłużenia życia, obniżając poziom stresu i likwidując uczucie depresji. Im więcej znajomych i wspólnie spędzonych z nimi chwil, tym większa jest Twoja szansa na długowieczność. Nie siedź sam w domu, staraj się mieć wokół siebie jak najwięcej pozytywnie nastawionych ludzi. Dzikich imprez nie unikniesz, te niestety pozbawią Cię niezbędnego snu.

Ćwicz

Mamy tutaj oczywiście na mysli ćwiczenia takie jak joga, plates, ćwiczenia z własną wagą, a nie sporty ekstremalne. Jeżeli włączysz do swojego życia jakiś sport, nie tylko poprawisz swoją kondycję fizyczną, ale też przedłużysz życie. Nie możesz jednak stać się sportowym fanatykiem, maratończykiem, który będzie nadużywał suplementów diety. Wszystko z umiarem. Dobrze jest od czasu do czasu wybrać się na trening, ale zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem krzywdzenie swojego ciała nadmiernymi ćwiczeniami i różnego rodzaju „witaminami” .

Ostrożnie z kofeiną

Kofeina ma pozytywny wpływ na nasz organizm, ale należy ją konsumować z rozsądkiem. Kawa to taki doping, który potrafi działać również jako substancja spalająca. Potrafi nas pobudzić.

Jedz mniej

Najlepszym sposobem na przedłużenie sobie zycia, jest obniżenie poziomu kalorii dostarczanych do organizmu. Zmniejsz ilość przyjmowanych tłuszczy, zacznij się zdrowo odżywiać. Dobrym rozwiązaniem, na obniżenie poziomu spożywanych kalorii, jest jedzenie jak Japończycy. Potrawy jedzą za pomocą pałeczek, jedząc mniejsze porcje, będziesz o wiele szybciej najedzony. Wraz z wiekiem ilość przyjmowanych kalorii powinna być coraz mniejsza.

Porządnie się wylecz

Jeżeli jesteś chory, weź sobie wolne. Być może nie chodząc do pracy, nie będziesz zarabiać aż tyle pieniędzy, ale zdrowie masz tylko jedno, więc jeśli masz taką możliwość, daj sobie kilka dni na regenerację. Za zarobione podczas choroby pieniądze nie odkupisz później swego zdrowia. Na wyleczenie się możesz wykorzystać swój urlop, poczujesz się lepiej i wrócisz do pracy z nową energią.

Jedz więcej ryb

Karp, łosoś, sardynki, tuńczyk, pstrąg, sardela, śledź, dorsz, makrela i inne ryby są doskonałym źródłem protein, zdrowych tłuszczy, kwasów omega 3, oraz naturalnych witamin i minerałów. Dlatego warto jeść ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Pij zieloną herbatę

O zielonej herbacie powszechnie wiadomo, że ma pozytywny wpływ na nasz organizm. To antyoksydant i prześpieszacz metabolizmu. Zapobiega cukrzycy i chorobom serca oraz obliża poziom cholesterolu we krwi. Jako antyoksydant potrafi efektywnie pozbyć się wolnych rodników, które mogą powodować zatory tętnicze i raka.

Jedz czekoladę

Holenderscy naukowcy udowodnili, że 4 gramy kakao dziennie mogą obniżyć ryzyko chorób serca aż o połowę! Zatem oficjalnie możemy powiedzieć – jedzcie czekoladę, jest zdrowa. Słodkie pokarmy sprawiają, że mózg zaczyna wytwarzać serotoninę, czyli tzw. hormon szczęścia, ponieważ poprawia nastrój i likwiduje depresję. Czekolada to, dosłownie, rozkosz dla ciała i ducha.

Używaj nici dentystycznych

Tak, i coś takiego, jak nić dentystyczna może przedłużyć Twoje życie. Używanie nici zapobiega zapaleniom dziąseł, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze serce. Dlatego właśnie, na pozór zwyczajna, nić dentystyczna pomaga przedłużyć życie, przynajmniej o rok.

Chodź na spacery

Wycieczka na łono natury doda Ci mnóstwo pozytywnej energii. Dzięki świeżemu powietrzu poczujesz się o wiele lepiej i będziesz żyć dłużej.

Myśl pozytywnie

Myśl tylko o pozytywnych rzeczach, nie przejmuj się drobiazgami. Unikaj szukaj stresu i nie dodawaj sobie zbędnych zmartwień i zmarszczek. Jeżeli będziesz myśleć pozytywnie, będziesz w stanie rozwiązać wszystkie problemy, dodatkowo przedłużysz swoje życie nawet o 16 lat. Zajmuj się tylko tymi sprawami, które naprawdę wymagają Twojej uwagi.

Uprawiaj seks

Mężczyźni, którzy mają przynajmniej dwa orgazmy tygodniowo będą żyć dłużej, niż Ci, którzy mają ich mniej. Mają również mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty.

Nie gotuj

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, kuchnia to miejsce, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków. Naukowcy zatem radzą nam omijać ją szerokim łukiem. Dla tych, którzy nie lubią gotować to świetna wymówka.

Z pewnością przyjdzie Ci do głowy jeszcze wiele innych czynności, które mogą mieć pozytywny wpłw na Twój organizm i pomogą Ci dożyć się wyższego wieku.

Znasz już sekrety długowieczności, teraz zadbaj o to, abyś nie spędził całego życia w samotnościzarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś już dziś!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: