Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

14 sposobów na lepsze spalanie tłuszczu

11.listopad 2019
14 sposobów na lepsze spalanie tłuszczu

Odchudzasz się i wciąż szukasz sposobu na lepsze spalanie tłuszczy? Pobudź swój metabolizm do działania! Nie wiesz, jak? Podpowiemy w dzisiejszym artykule!

Ludzki metabolizm jest przyzwyczajony do zróżnicowej diety oraz do odpowiedniej ilości snu. Jedynie dzięki genom niektórzy szczęśliwcy mają zdecydowanie szybszy metabolizm od innych. Z pewnością sam znasz kogoś takiego, kto może zjeść wszystko, na co ma ochotę, i nadal będzie szczupły. Nie musisz mu aż tak zazdrościć, bowiem istnieją sposoby na to, aby twój metabolizm pracował choć odrobinę szybciej niż do tej pory.

Jedz częściej, ale mniej

Zamiast trzech dużych posiłków w ciągu dnia, zjedz pięć lub sześć mniejszych. Niestety, ale jedząc więcej w większych odstępach czasu – nie uda ci się zrzucić zbędnych kilogramów. Zjedz coś mniejszego co 2-3 godziny, a twój organizm nie będzie miał szansy zwolić. Przyśpieszą natomiast procesy trawienne.

Kawa

Oczywiście najlepsza jest woda, ale możesz również skorzystać ze wspaniałych właściwości kawy. Pobudza całe ciało, w tym również metabolizm. Najlepsze będzie dobrej jakości espresso. Jeśli nie przepadasz za kawą, możesz wypróbować herbaty ziołowe.

Herbata zielona

Herbata zielona zawiera antyoksydanty, które poprawiają nasz ogólny stan zdrowia oraz przyśpieszają metabolizm. Jednak aby procesy trawienne zaczęły działać na większych obrotach nie wystarczy jedna filiżanka dziennie, musisz ich wypić o wiele więcej. Na rynku istnieje wiele rodzajów herbaty zielonej, niektóre są połączone z innymi ziołami, które mają dodatkowe działanie detoksykacyjne, odwadniające i oczyszczające.

Woda z cytryną

Rano, tuż po przebudzeniu, dobrze jest wypić szklankę przegotowanej wody z cytryną. Doskonale oczyszcza układ trawienny i uruchamia procesy trawienne. Pamiętaj, aby woda była letnia, w przeciwnym wypadku organizm mógłby doznać szoku. Dodatkowym atutem tego prostego napoju jest to, że powtrzymuje zatrzymywanie się wody w organizmie.

Pamiętaj o śniadaniu

Śniadanie jest dla naszego ciała sygnałem, że metabolizm może zacząć już pracować. Jeżeli pominiesz śniadanie, przez cały dzień nie będziesz mógł się pozbyć poczucia głodu. Uwaga! Na śniadanie spożywaj tylko zdrowe cukry!

Jedz ryby

Łosoś, tuńczyk i inne ryby w diecie pomagają obniżyć poziom leptinu, dzięki czemu nasz organizm zacznie odkładać mniej tłuszczy.  

Zapomnij o głodówce

Jedz odpowiednio dużo w ciągu całego dnia. Głodówka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli dostarczysz swojemu organizmowi mniej kalorii niż potrzebuje, twój metabolizm spowolni i uruchomi coś, co można określić jako trybu oszczędzania i zamiast spalać tłuszcze, zacznie jedzenie odkładać na zapas. 

Jajka i proteiny

To najlepszy sposób na pobudzenie metabolizmu. Proteiny zawarte w jajkach są bardzo ważne dla naszych procesów trawiennych. Obojętne w jakiej formie będziesz je konsumować, choć oczywiście najlepsze są te, ugotowane na twardo lub na miękko. oszerz swoje przepisy, przepisami z jajek. Nie znudzą się tak szybko, a będą dostarczać ciału potrzebnych protein.

Przyprawy

Nie unikaj przypraw. Dobrze doprawione potrawy przyśpieszają procesy trawienne aż o 20 % i to zaledwie do pół godziny po ich zjedzeniu. Dodaj do potrawy np. odrobinę papryczki chilli, wówczas jedzienie zyska wyjątkowy smak, a ty zaczniesz szybciej spalać.

Przygotuj sobie przekąskę

Znajdź rano czas na przygotowanie dla siebe przekąsek. Nie ma nic gorszego niż głód w podróży, kiedy w okolicy znajdują się tylko „pachnące” fastfoody. Najlepszym sposobem na pobudzenie metabolizmu i poradzenie sobie z głodem w ciągu dnia jest przygotowywanie sobie przekąsek samemu. 

Zrezygnuj z tradycyjnych tłuszczy

Co mamy na myśli mówiąc o tradycyjnych tłuszczach? Są to np. masło i olej. Jeśli masz taką możliwość zastąp masło chudym serkiem, kozim twarożkiem lub nawet rozmiksowanym awokado. Zrezygnuj też z majonezu i tłustych sosów.

Ćwicz

Niestety, nie ma lekko. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć i zredukować tłuszcze musisz ćwiczyć. Znajdź dla siebie odpowiedni sport, najlepiej coś, co będzie sprawiało ci radość. Nie masz pomysłu? Zacznij od zwykłych spacerów, być może z czasem spacery staną się dłuższe, albo przerzucisz się na bieganie. 

Ustal sobie plan treningowy

Wybierz dzień lub dni, które będziesz poświęcać jakiemuś sportu. Postaraj się "zmusić" do regularnych ćwiczeń. Możesz wymyślić swój plan dnia ze szczegółami. Taki gotowy plan treningowy daj gdzieś na widoczne miejsce, najlepiej tam, gdzie spędzasz najwięcej czasu. Tak, może to być lodówka ;).

Zdecydowałeś/łaś się na regularne spacerowanie lecz nie chcesz chodzić sam/a? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na pierwsze spotkanie!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: