Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

13 powodów, dla których warto zacząć ćwiczyć piloxing

13.listopad 2020
13 powodów, dla których warto zacząć ćwiczyć piloxing

Lubisz boks? Chcesz się nauczyć zręczności bez ryzyka złamanego nosa? Zatem mógłby Ci się spodobać sport zwany Piloxing. Mowa tutaj o kombinacji bardzo temperamentnych ruchów z pilatesem.

Piloxing to rodzaj sportu w ostatnim czasie stał się bardzo popularny a propagują go znane osobistości ze świata showbusinessu. Już po kilku tygodniach regularnego ćwiczenia możesz zauważyć pierwsze efekty na swoim ciele.

Skąd się pilogxing w ogóle wziął?

Twierdzi się, że założycielką i matką tego całkowicie nowego rodzaju sportu jest szwedska tancerka i trenerka gwiazd Viveca Jensen. Jej głównym założeniem było uzyskiwanie siły tak, aby przy ćwiczeniu wyglądać pociągająco. Stworzyła więc piloxing, który spełnia te wymagania. Piloxing to zabawa w formie treningu z zalotnymi i seksownymi ruchami tanecznymi. W Skandynawii, gdzie Viveca wyrastała, otrzymała za nagrodę Masters w dziedzinie tańca. Następnie stała się mistrzynią jako Pilates instruktor, trenerką boksu i cenionym doradcą żywieniowym w zakresie kształtowania sylwetki. Ćwiczyła na międzynarodowej Szktokholmskiej szkole baletowej i studiowała u znanego Billa Goodsona w Los Angeles. Viveca uczyła się Pilatesu od samego jego założyciela Josepha H. Pilatesa. Chęć osiągnięcia czegoś więcej oraz jej wielkie doświadczenie doprowadziły w roku 2009 do połączenia doświadczenia z sukcesem i stworzenia nowego rodzaju sportu pod nazwą – PILOXING. Gwiazdy takie jak Hilary a Haylie Duff, Kristen Dunst i modelki Victoria Secret regularnie chodzą na zajęcia do siłowni pani Jensen w Kalifornii. Jest rozchwytywaną profesjonalistką, która pomaga poprawić kondycję oraz uzyskać wymarzoną sylwetkę. Sport ten cieszy się na całym świecie coraz to większą popularnością. Obecnie jest znany minimalnie w 85 krajach. Założona została Akademia jak i znak towarowy, który jest własnością Piloxing LLC, istnieją licencjonowani instruktorzy i trenerzy, którzy uzyskali pozwolenie i tytuł po zdaniu koniecznych egzaminów.

Zalety w stosunku do pozostałych rodzajów sportu

o   Kardiowaskularny fitness, który jest skupiony przede wszystkim na treningu interwałowym.

o   Jest to ćwczenie i spalanie tłuszczu w formie zabawy, nie będziesz się przy tym czuć głupio, co więcej Twoje męśnie rąk, ud i brzucha staną się silniejsze.

o   Przede wszystkim jest to coś w rodzaju areobiku. Jedną z głównych zalet jest spalanie kalorii i tworzenie zgrabnej sylwetki. To idealny sport na odchudzanie czy utrzymanie idealnej wagi. Początki mogą być trudne, ale z biegiem czasu z pewnością dostaniesz się na wyższy poziom, wystarczy tylko chcieć.

o   Pomoże w tworzeniu i ujędrnieniu męśni, o których istnieniu być może nawet nie masz pojęcia. Ukształtuje pośladki, brzuch i wesprze lepsze funkcjonowanie stawów.

o   Poprawisz swoją wytrzymałość, która z czasem pomoże zwiększyć czas i intensywność Twojego treningu, oprócz tego w codziennym życiu również poczujesz zmianę na lepsze.

o   Pomoże zwalczyć stres. Oprócz tego większość areobikowych części treningu przyczyni się do produkcji endorfin, dzięki którym będziesz czuć się dobrze.

o   Przy intensywnych ćwiczeniach może pojawić się ból pleców. Jenakże stopniowo Twoje męśnie staną się odporniejsze a plecy nie będą Cie już tak często boleć.

Istnieją różne rodzaje piloxingu?

Wraz z rosnącą liczbą specjalnie wyszkolonych instruktorów, którzy zaczęli oferować trening piloxingu, wzrasta również liczba „rodzajów” i alternatyw. Piloxing to ćwiczenie kardio, które można połączyć z rytmiczną, klubową muzyką, w kombinacji z krokami z hip hopu, salsy czy nawet baletu. Wykorzystywane są także spacjalne piloxingowe ciężarkowe rękawice, dzięki czemu lepiej kształtują się ramiona a efekty ćwiczeń są o wiele większe.

Piloxing barre

To nowy rodzaj fitnessu przy baletowym drążku. Drążek pomaga utrzymać równowagę i prawidłową postawę ciała podczas ćwiczeń.

Dla kogo jest piloxing?

Piloxing zaleca się wszystkim, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną a także wytworzyć zgrabną sylwetkę. Tutaj nie ma znaczenia doświadczenie z innymi sportami, czy stan Twojej kondycji, ponieważ sama możesz regulować intensywność i czas trwania treningu. Jest to idealny sport dla tych, którzy chcą spalić dużo kalorii, poprawić swoją zręczność oraz koordynację, jak i dla tych, którzy szukają sportu, który mogą trenować regularnie a przy tym od czasu do czasu w coś uderzyć. Kto by tego nie chciał?

Piloxing możesz ćwiczyć również w swym domu. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na treningach w siłowni. W pierwszych lekcjach jednak najlepiej byłoby wziąć udział pod okiem trenera, który zdradzi kilka trików, np. jak powinno się oddychać czy utrzymać sprawną postawę ciała. Wydatki na ten sport nie są wielkie, nie wymaga wielkich narzędzi, które zabierałyby miejsce w domu czy istniały jako wielofunkcyjny wieszak.   

o   Będziesz potrzebować jedynie rękawice, które są przeznaczone do piloxingu. Każda z nich waży pół kilo. Jeżeli masz w domu małe hantle możesz je wykorzystać. Możesz też podejść do tego kreatywnie i użyć do ćwiczenia butelek z wodą. Jak widać nie musisz kupować rękawic, ale oczywiście efekty wówczas nie pojawią się tak szybko.

o   Istnieje wiele rodzajów podkładek do ćwiczeń, ale wystarczyć może też zwykły dywanik.

Aktualnie wszystkie siłownie i kluby fitness są zamknięte, możesz jednak wypróbować piloxing w domu z pomocą internetu. Zanim jednak przejdziesz do działania, upewnij się, że jesteś w stanie sama uzyskać odpowiednią technikę. Ćwicząc w niewłaściwy sposób, najprawdopodobniej nie osiągniesz celu, który sobie postawiłaś, będziesz na siebie zła i być może wywołasz kontuzję w mięśniach, która będzie cię męczyć przez dłuższy okres.

Szukasz kogoś do poklikania w tym trudnym dla nas wszystkich okresie? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i znajdź bratnią duszę już dziś! Na spotkanie przecież też przyjdzie pora ;).

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: