Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

12 sposobów na ustalenie podziału obowiązków

29.kwiecień 2020
12 sposobów na ustalenie podziału obowiązków

Prace domowe są nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. Macie w domu ustalony jakiś podział obowiązków, czy automatycznie wszystko spada na twoją głowę? Chcesz, aby partner zaczął ci pomagać? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jak to osiągnąć!

Żyjemy w XXI wieku, kobiety nie są już więźniami we własnym domu. Tak samo, jak mężczyźni chodzimy do pracy i zarabiamy pieniądze. Należałoby więc wprowadzić jakiś sprawiedliwy podział obowiązków...

Musicie to między sobą ustalić

W domu ciągle się kłócicie o to, kto umyje naczyna. Mężczyzna uzna, że to nie on je ubrudził, a kobieta powie, że przecież ona gotowała, więc on mógłby chociaż pozmywać. I tak cały czas. Zamiast rozwiązywać skutki sporów, powinniście im zapbiegać i to już od początku waszego wspólnego mieszkania. Podzielcie domowe obowiązki sprawiedliwie, najlepiej „na pół”. Jeżeli jest coś, czego oboje naprawdę nienawidzicie, możecie ustalić zmiany np. co tydzień. Wszystko zależy od tego, jak się dogadacie.

Jak utrzymać podział obowiązków?

 • Doceniajcie się nawzajem.
 • Nie oszczędzajcie sobie pochwał.
 • Przestańcie sobie rozkazywać!
 • Jeśli potrzebujesz pomocy, nie bój się o nią poprosić. 
 • Poproś partnera o pomoc przy sprzątaniu już od samego początku.
 • Przydziel partnerowi jakąś czynność, ale pozostaw mu do wyboru czas jej wykonywania.
 • Zróbcie sobie przerwę na odpoczynek, jeśli masz w domu małe dzieci, albo zwierzątko, sprzątanie i tak nie będzie miało końca. Czasem dobrze jest znaleźć też jakąś chwilę tylko dla siebie.
 • Pozwól partnerowi wykonywać te prace domowe, które chce.

 • Nie bój się zostawić partnera samego z dziećmi.
 • Nie dzielcie się pracami domowymi po równo. Być może brzmi to dziwnie, ale później zaczniecie się kłócić, kto miał ciężej i zaczniecie ze sobą konkurować.
 • Nie zawsze pomoc jest konieczna. Niektóre kobiety mogą przestać czuć się potrzebme, kiedy wszystko za nie w domu będzie robił mężczyzna.
 • Kiedy szykujecie się na wielkie porządki, ustalcie czasowy harmonogram. Nie od razu Rzym zbudowano, ale pamiętajcie też, że przecież praca nie zając, nie ucieknie.

Uprzyjemnijcie sobie pracę

Jeżeli z partnerem z całego serca nienawidzicie prac domowych, spróbujcie je sobie uprzyjemnić. Pralkę która za nas wypierze ma każdy, ale możecie zacząć oszczędzać na zmywarkę (jeżeli jeszcze jej nie macie) i zostanie wam już tylko wyjmowanie naczyń i układanie ich na półce. Nie lubicie odkurzania? Kupcie sobie odkurzającego robota (istnieje nawet taki mop). W waszym domu będzie sprzątać maszyna a wy będziecie mogli zająć się innymi sprawami. Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na kupno takich urządzeń lub po prostu uważacie je za zbyteczne zawsze możecie podczas sprzątania słuchać ulubionej muzyki, zobaczycie, że od radu poprawi wam to nastrój.

Szukasz partnera/partnerki? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym już teraz i znajdź kogoś, z kim w przyszłości będziesz mógł/mogła podzielić się obowiązkami ;).

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: