Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 sposobów na lepszy związek

31.styczeń 2020
10 sposobów na lepszy związek

Częste kłótnie, czynienie sobie wyrzutów i problemy z porozumieniem w związku to wcale nie "normalka". Można się z tym uporać? Pewnie, że tak! Oto 10 prostych sposobów!

Wysypiaj się 

Tak, to nie żart, sen może wpłynąć na poprawę sytuacji w związku. Zbyt mała ilość snu może powodować złość, wybuchy gniewu, zły nastrój i obniżać poziomu cukru we krwi. Niski poziom cukru we krwi ma negatywny wpływ na umiejętność samokontroli. 

Kiedy jesteś głodny - nie jesteś sobą

Słynne hasło reklamowe, które jest jak najbarsziej prawdziwe. Wszelkie badania wykazują, że ścisłe diety mają negatywny wpływ na jakość związku. Jak to możliwe? Otóż, głód - podobnie, jak niedobór snu - wywołuje negatywny nastrój. Przez to, ewentualne wystąpienie konfliktu pomiędzy partnerami staje się bardziej prawdopodobne. W końcu nie na żarty mówi się też, że przez żołądek do serca...

Ja, ja i jeszcze raz ja...

Psycholodzy niezmiennie uczą nas, jak ważne jest „posiadanie” swoich uczuć. W praktyce oznacza to, że zawsze, kiedy tylko jest to możliwe, powinieneś używać słowa „ja” a nie „ty”. Mówić o swoich uczuciach, nie o zachowaniu tego drugiego. Czyli np. zamiast: „ty ciągle przychodzisz późno do domu”, powiedz: „brakuje mi cię, kiedy przychodzisz późno do domu.” Krytyka wyrażona w ten sposób jest o wiel przyjemniejsza i istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie wysłuchana. Dzięki temu nie czynisz partnerowi wyrzutów wprost, lecz tylko informujesz go o skutkach jego poczynań.

Mówienie o sobie i swoich odczuciać to bardzo efektywny sposób komunikacji. Bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje uczucia i poglądy, co umożliwa lepsze porozumenie z partnerem.

Złota 5

Możemy wyróżnić 5 rodzajów zachowań, które najbardziej nadają się do „zapewniania zadowolenia, sympatii, miłości i oddaności”. Popracuj nad nimi a zobaczysz efekty, a oto one...

Pozytwyne nastawienie

Niezależnie od okoliczności, po prostu bądźcie szczęśliwi, kiedy jesteście razem i możecie wspólnie spędzać czas.

Bądź wyrozumiały/a

Każdy dorosły człowiek w związku powinien umieć słuchać, odpuszczać i... przepraszać. Bez tego ani rusz!

Poczucie bezpieczeństwa

Rozmawiajcie o przyszłości i o tym, co do siebie czujecie. Zapewnianie o uczuciach wywołuje w człowieku poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa.

Szczerość

Rozmawiajcie ze sobą szczerze. Niczego nie ukrywaj, zawsze mów partnerowi o swoich potrzebach i pragnieniach.

Sprawiedliwy podział

Podzielcie równo pomiędzy sobą obowiązki domowe, tak aby żadne z was nie czuło się wykorzystywane.

Pamiętaj o słowie "dziękuję"

Jeżeli zastanowisz się nad tym, ile tego dla siebie nawzajem robicie, zauważysz, że być może czasami zapominasz podziękować. Nie dziękuj tylko od święta. Doceniaj również drobne gesty partnera.

Znasz te wszystkie zasady, ale wciąż jeszcze jesteś samotny/a? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na randkę już dziś!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: