Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 sposobów, aby partner przestał Cię ignorować

9.marzec 2020
10 sposobów, aby partner przestał Cię ignorować

Czy kiedy partner zacznie nas ignorować musi to oznaczać to najgorsze? Czy da się odbudować związek, który powoli zmienia się w ruinę? O tym w dzisiejszym artykule!

Kiedy zacznie wam przeszkadzać różnica wieku, albo zbyt długo żyliście daleko od siebie, możliwe, że zaczniecie się zastanawiać nad przyszłością waszego związku.

Warto walczyć? Jak?

Rozmawiajcie

Piszesz, dzwonisz i starasz się umówić na spotkanie po długim tygodniu. Jeżeli partner nie odpowie, oznacza to, że znajdujesz się w jednostronnym związku. Swój czas wolny spędzasz z kimś zupełnie innym niż Twoja druga połówka? Zastanów się, z kim najczęściej dzielisz się swoimi przeżyciami i emocjami.

Przyznanie problemu

Zazwyczaj wmawiamy sobie, że ta druga osoba się nami interesuje, że to tylko okres przejściowy, który minie. Niestety często jesteśmy w błędzie. Owszem, nie musi to być powód do zerwania. Zawsze, kiedy zadasz sobie pytanie, czy chcesz nadal być w tym związku, przypomnij sobie moment, kiedy byłeś naprawdę szczęśliwy.

Walcz

Znajdź wasze wspólne zainteresowania. Jeszcze nie wszystko stracone, nawet jeżeli wydaje Ci się, że partner Cie zaniedbuje, postaraj się znaleźć więcej czasu dla was obojgu. Jeżeli druga strona nie będzie tym zainteresowana, jest to kolejny sygnał dla Ciebie, że coś jest nie tak. Kontynuowanie związku, który ma minimalne szanse na przetrwanie jest zbyteczne.

Powiedz to!

Wszystko zależy od sytuacji, ale partner, musi wiedzieć jak się czujesz. Nawet jeżeli czujesz się źle, nie bój się mu o tym powiedzieć. Nie cierp na siłę. Przede wszystkim musisz skupić się na swoim własnym szczęściu.

Jak uporać się z nieszczęśliwą miłością?

To nie Twoja wina

Kiedy poczujesz, że coś jest nie tak i odkryjesz, że to nie ma przyszłości, pierwszym pytaniem, które sobie zadasz będzie: Co dokładnie jest nie tak? Zazwyczaj winą za to, że ten drugi Cie nie kocha obarczamy siebie. Ale musisz sobie uświadomić, że z Tobą jest wszystko w porządku. Po prostu każdy z nas lubi coś innego i dotyczy to każdej dziedziny życia: od stylu ubierania aż po miłość i zakochanie. Przestań zmieniać samego siebie, to nie Ty, ale sytuacja, w której się znalazłeś jest zła, więc to ją postaraj się zmienić.

Określ swoje uczucia

Jednostronna miłość może Cie bardzo skrzywdzić. Miłość ma wiele twarzy. Możesz kochać różne rzeczy i różnych ludzi, którzy powinni te uczucia odwzajemniać. Wokół siebie masz wiele osób, które kochają Cię, tak samo, jak Ty ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele. Nie musisz czuć się sam, kiedy ta romantyczna miłość, nie zostanie odwzajemniona, są tu Twoi najbliżsi, których uczucia pozostają niezmienne.

Bez nerwów

To całkiem normalne, że czujesz się zdenerwowany, skoro chcesz zakończyć związek,z kimś, z kim chciałeś budować wspólną przyszłośćZłość może być naprawdę silna, chociażby dlatego, że nie byłeś/łaś w tej relacji respektowany/a. Będziesz czuć się samotny i opuszczony, tego niestety nie unikniesz. Tak czują się wszyscy po nieudanym związku.

Znajdź lekarstwo

Po każdym nieudanym związku zaczniesz wątpić w siebie. Musisz w tym czasie coś ze sobą robić. Z każdej tego rodzaju relacji będziesz się „leczyć” przynajmniej trzy miesiące. Skup się wtedy na ważnych dla Ciebie rzeczach, przy których będziesz czuć się spełniony. Znajdź też więcej czasu na aktywność fizyczną, bycie poza domem, w gronie bliskich i przyjaciół.

Ból przemija

Kiedy związek się rozpadnie, myślisz, że będziesz już smutny/a na zawsze. Wszyscy jednak wiemy, że to nie jest prawda. Cierpienie po rozstaniu, jest tylko tymczasowe. Negatywne uczucia mają swoje żródło w poczuciu smutku, niepewności i strachu.

Nadzieja umiera ostatnia

Po ukończeniu nieudanego związku, stracisz nadzieję, że kiedyś wszystko się ułoży. Nie licz na to, że osoba, która do tej pory Cie nie respektowała, zmieni swoje zachowanie, zrozumie swój błąd i Cie pokocha. Ludzie się nie zmieniają, a jeżeli nic więcej do Ciebie nie poczuł, wiedz, że już nie poczuje. Uświadom sobie, że musisz iść dalej, musisz wierzyć w szczęśliwsze życie z kimś innym, lepszym.

Głowa do góry! Życie nie kończy się na jednym związku, zarejestruj się na portalu randkowym i znajdź swoją idealną drugą połówkę już teraz! Możesz do tego wykorzystać naszą specjalną ankietę randkową! Powodzenia!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: