Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 rzeczy, dzięki którym każdy Twój dzień stanie się lepszy

29.październik 2019
10 rzeczy, dzięki którym każdy Twój dzień stanie się lepszy

Każdemu z nas czasami zdarza się wstać z łóżka lewą nogą, mało kto jednak zastanowi się nad przyczyną takiego zjawiska. Otóż za swój zły humor sami jesteśmy sobie winni i sami też powinniśmy zrobić coś, aby temu przeciwdziałać. Co powinniśmy robić codziennie, abyśmy byli nie tylko szczęśliwi, ale również zdrowi? To naprawdę łatwe!

Niezależnie od tego, czy dotyczy to kwestii fizycznych, czy psychicznych - zdrowy i szczęliwy chce być każdy z nas, prawda? Poza tym, nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Tylko jak to osiągnąć? Oto 10 prostych sposobów:

Regularne ćwiczenia

Jeśli należysz do grona miłośników lenistwa to niestety, ale na dłuższą metę może to mieć negatywny wpływ na twój organizm. Współczesny człowiek przecież ma z czego wybierać: bieg, aerobik, pilates, joga, taniec i inne. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ruch wmacnia nie tylko twoje mięśnie, ale też uwalnia w ciele endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Nie musisz ćwiczyć codziennie, wystarczy, że wyrobisz w sobie nawyk regularnego ćwiczenia np. co tydzień we wtorek.

Zdrowe odżywianie

Chyba wszystkim znane jest przysłowie – jesteś tym, co jesz. Musimy przyznać, że to prawda, bowiem często to, co pachnie smakowicie - wcale nie jest zdrowe. Jedzenie ma jeden podstawowy cel, a nim jest dodanie nam energii na cały dzień. Zastanów się więc, czy to, co jesz jest naprawdę wartościowe i pamiętaj, że zrównoważona dieta jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Śpij i odpoczywaj

Dobra wiadomość dla śpiochów – sen i relaks również odgrywają ważną rolę. W zależności od wieku, rodzaju pracy i trybu życia, każdy organizm potrzebuje określoną ilość odpoczynku. Wysypiaj się dobrze i odprężaj kiedy tylko będziesz mieć taką możliwość – najlepiej codziennie. Dzięki temu będziesz mieć nie tylko więcej energi, ale też o wiele lepszy humor.

Dbaj o siebie

Tak, również taka banalna rzecz, jak dbanie o higienę osobistą ma wpływ na nasze samopoczucie. Takie proste czynności, jak: mycie zębów, kąpiel, czesanie włosów i noszenie czystego ubrania – to wszystko sprawi, że poczujesz się pewniej i bardziej komfortowo. Dbanie o siebie i swój wygląd odgrywa niezwykle ważną rolę dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dąż do celu

Czy podążasz wyznaczoną przez siebie drogą? Udało ci się osiągnąć choć jeden z wytyczonych sobie celów? Niestety życie w ciągłym biegu sprawia, że zaczyna nam brakować czasu na realizację swych marzeń. Cały swój czas przeznaczamy bowiem tylko i wyłącznie na pracę, która wydaje nam się być najważniejsza. Prawda jednak jest taka, że gdybyśmy czegoś bardzo chcieli, to jakaś wolna chwilka zawsze się znajdzie. Rób wszystko, abyś zrealizował wytyczone sobie cele. Mały krok to też krok, zatem nie ważne czy powoli drepcząc, czy szybko biegnąc – ważne, aby osiągnąć to, co zamierzałeś.

Uśmiech jest kluczem do sukcesu!

Miej kogoś bliskiego

Samotnikom o wiele gorzej przychodzi rozwój osobisty, często nawet nie są w stanie wykorzystywać swoich zdolności. Ci, którzy nie mają partnera, przyjaciół, czy chociażby regularnego kontaktu z rodziną są smutniejsi i częściej występują u nich depresje. W dzisiejszych czasach brak znajomych i drugiej połóweczki nie jest aż tak wielkim problemem – jeżeli chcesz kogoś poznać – możesz to przecież zrobić przez internet.

Uśmiech, proszę

Kiedy tylko spojrzysz do lustra, uśmiechnij się sam do siebie. Rozpocznij każdy dzień pozytywnie i z uśmiechem. We wszystkim doszukuj się tej lepszej strony, a zobaczysz, że dzięki temu będzie ci się żyło o wiele przyjemniej.

Bądź szczery

Mamusia nie mówiła, że kłamstwo ma krótkie nóżki? Na pewno tak. To sprawdzona zasada, której należy się trzymać. Nigdy nie kłam i niczego nie zmyślaj. Nie będziesz się już musiał ciągle stresować tym, co możesz komuś powiedzieć, a czego nie. Mów otwarcie o tym, co czujesz i co myślisz. Prawda choć bywa okrutna i bolesna jest sto razy lepsza niż najbardziej kreatywne kłamstwo.

Bądź pozytywnie nastawiony

O tym wspominaliśmy już wyżej, ale ważnym jest, abyś oprócz uśmiechu potrafił też coś więcej. Postaraj się o wszystkim myśleć pozytywnie, zamiast z góry zakładać to najgorsze – zrób coś dla siebie i bądź niepoprawnym optymistą. Wstań rano i pomyśl – „To będzie udany dzień”. Zobaczysz, że z pozytywnym nastawieniem wszystko nagle stanie się możliwe i w zasięgu ręki.

Bądź miły dla innych

To, jak odnosisz się do otoczenia ma ogromne znaczenie. Nie pal za sobą mostów i nie rób sobie nigdzie wrogów. W przyjaznej atmosferze o wiele łatwiej się żyje i pracuje. Nie zapominaj o tym, kiedy następnym razem będziesz chciał komuś w pracy zrobić awanturę o brudny kubek leżący w zlewie.

Masz wrażenie, że do szczęścia brakuje Ci już tylko miłości? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowymwypełnij ankietę i umów się na pierwsze spotkanie już dziś!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: