Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 niszczycieli związków

11.marzec 2021
10 niszczycieli związków

Istnieje wiele sytuacji, czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą naruszyć harmonię w związku, lub całkowicie go zniszczyć. Tego nikt nie chce. Zazwyczaj każde z partnerów ma wrażenie, że jest tym jedynym, kto dla związku, czy małżeństwa poświęcił maksimum. Jak to jest naprawdę? Co najczęściej sprawia, że związek się rozpada?

Twój wygląd

Być może wydaje Ci się to płytkie, ale Twój wygląd jest Twoją wizytówką. Jeśli nie dbasz o siebie, dajesz tym partnerowi/ce do zrozumienia, że nawet nie starasz się dla niej/niego wyglądać ładnie. Jeśli masz partnera/kę, który/a dba o siebie i swoją kondycję fizyczną, pora na to abyś i Ty zapracował/a nad sobą.

Traktowanie partnera jako oczywistość

Małżeństwa ślubują sobie, że się nie opuszczą aż do śmierci, niby pięknie, ale nie zawsze to tak działa. I najpiękniejszy związek może zamienić się w coś okropnego. Nie traktuj wszystkiego jako oczywistość, doceniajcie siebie nawzajem i okazujcie sobie uczucia. Aby wasz związek był udany i szczęśliwy, musicie nad nim ciągle pracować.

Oczekiwania

Cele życiowe są inne u każdego człowieka. Ktoś chciałby po miesiącu znajomości od razu stanąć na ślubnym kobiercu, ktoś inny chciałby dziecko, ale są i tacy, którzy mają zupełnie inne plany, zamiast wiązać się na całe życie, woleliby chociażby podróżować. Z partnerem/ką musisz mieć podobne cele i pragnienia, abyście wspólnie mogli podążać tą samą ścieżką.

Komunikacja

Rozmawiajcie ze sobą, nie ma sensu milczeć, dusić w sobie uczucia, po to aby następnie wybuchnąć. Jeśli nie ma innego wyjścia i djdzie do kłótni, postaraj się najpierw myśleć, dopiero potem mówić. Słowa mogą bardzo zranić. Zastanów się zanim coś powiesz, będąc w związku musisz nauczyć się dobierać słowa i komunikować z partnerem.

Twoje uczucia

Związek to nie jest prosta sprawa. W każdym pojawiają się problemy, konflikty, czasem nawet zdrady. Jeśli ciągle będziesz niezadowolony i na wszystko będziesz narzekać, możesz partnera/kę skutecznie do siebie zniechęcić, przez co zacznie szukać uśmiechu gdzieś indziej.

Naucz się przyznawać do błędów

To również bardzo ważna kwestia w związku. Musisz umieć w odpowiednim czasie i miejscu przyznać się do błędu, jeśli naprawdę się go dopuściłeś/łaś. Jest to trudne, ale udowadniasz tym samym swoją dojrzałość do długotrwałego związku. Naucz się używać tych słów: „Przykro mi, przepraszam.”

Raz na zawsze zapomnij o byłych

Przeszłość pozostanie przeszłością, dlatego raz a zawsze zapomnij o swoim/swojej ex. Skup się na nowym związku i nowej wspólnej przyszłości. Postaraj się nie wracać do tego co było.

Stalking

Nie śledź bez przerwy Facebooka ani innych portali społecznościowych Twojego/Twojej partnera/ki. Zaczniesz sobie wmawiać różne rzeczy, zaczną pojawiać się pytania, może coś Ci się nie spodoba, a tak naprawdę nie będzie to nic innego, niż coś, co stworzyła Twoja chora z zazdrości wyobraźnia.

Inne relacje

Nie porównuj swojego związku z innymi. Każdy potrafi zrobić piękne zdjęcia przedstawiające wielkie szczęście, ale przecież prawda może być zupełnie inna. Masz swoją relację, nie porównuj jej i nie staraj się kopiować.

Brak zaufania

Twój związek może zostać naruszony w przypadku braku zaufania. Musisz swojej drugiej połówce ufać i wierzyć w to, że jesteś dla niej/niego jedyny/a na świecie. Niczym nie uzasadnione podejrzenia mogą was jedynie poróżnić.

Wciąż szukasz swojej drugiej połówki? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: