Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 faktów o youtuberach

3.lipiec 2020
10 faktów o youtuberach

Fenomen youtuberingu. Co sprawia, że jest to tak popularne? Którzy youtuberzy są najsławniejsi i czym dokładnie się zajmują?

Youtube, youtuber, youtubering - co to za pojęcia? Dlaczego w ostatnim czasie otaczają nas zewsząd? I czemu stają się tak ważne dla różnych marek i firm?

Kim jest youtuber?

Jeśli chcesz być youtuberem, musisz się nauczyć jak nagrywać ciekawe i przystępne filmy, które następnie zamieścisz na swoim internetowym kanale na YouTube. Jako prawdziwy youtuber, który dostał się między pierwszą TOP dziesiątkę youtuberów, będziesz musiał również podzielić się z innymi swoim życiem prywatnym (chociażby mieszkaniem, w którym będziesz nagrywać) i zainteresowaniami. Ludzie, którzy będą Cię oglądać, chcą mieć wrażenie, że macie takie same problemy. Ważne, aby Twoi fani, czuli, że jesteś ich przyjacielem. Tylko w ten sposób uzyskasz „widownię”.

Dlaczego youtuberzy są tak ważni dla firm?

Ponieważ potrafią dotrzeć do wielu ludzi, przede wszystkim młodych. Jeżeli chcesz zyskać młodych klientów, musisz wiedzieć, jak do nich trafić. Kampanie sponsorowane przez wielkie firmy, przynoszą zyski również youtuberom. Na YouTube może się wybić każdy, nie tylko młody. Dlatego tak ważne jest dla firm pamiętać o tym ważnym kanale informacyjnym.

Co powinieneś wiedzieć, jeżeli chcesz być najlepszym youtuberem?

  • Będziesz mieć wielki wpływ na poglądy innych ludzi.
  • Wraz ze zwiększającą się liczbą subskrybentów, zwiększać się bedą również Twoje zarobki.
  • Co prawda nie występujesz w telewizji, ale Twoja sława może Cię zaskoczyć. Staniesz się rozpoznawalny na ulicy.
  • Filmy, które nagrywasz muszą zawierać treści, z których będzie można wyciągać wnioski.

Youtuberów możemy pozdzielić na kilka kategorii

Let's player

Czyli najprościej mówiąc - gracze. Youtuberzy należący do tej kategorii najczęściej nagrywają online videa – podczas grania w różnego rodzaju gry komputerowe. Przy okazji je recenzują.

Video blogger

Youtuberzy, którzy parodiują najróżniejsze wydarzenia i sytuacje. Można też powiedzieć, że są to również ci, którzy prowadzą swojego rodzaju „viedo-dzienniczki”.

Let's player

Czyli najprościej mówiąc - gracze. Youtuberzy należący do tej kategorii najczęściej nagrywają online videa – podczas grania w różnego rodzaju gry komputerowe. Przy okazji je recenzują.

Beauty youtuberky

Chyba najliczniejsza kategoria. Należą do niej kobiety i dziewczyny, które nagrywają filmy o kosmetykach, sposobach makijażu i najnowszych i trendach.

Pranky

Śmieszne filmy, na których youtuberzy prezentują różnego rodzaju dowcipy na innych. Dzięki nim w potocznym języku polskim pojawiły się takie słowa jak „prankster” czy „prankować”.

Livestream

Youtuberzy, którzy zabawiają swoich widzów filmami online. Nie boją się wyrażać swoich opinii lub dzielić się pikantnymi szczegółami ze swojego życia.

Język youtuberów

Parę słów już poznaliśmy, ale to nie wszystko, wiesz co oznacza:

HAUL – youtuber, który prezentuje produkty, które kupił lub dostał

CLICKBAIT – nazwa filmu, który zmusza do kliknięcia w jego zawartość, choć dotyczy ona zupełnie czego innego niż samo video 

TAG – słowo-klucz, które oznacza temat filmu slovo

OOTD – w filmie youtuber prezentuje ubrania, które w danym dniu ma na sobie

UNBOXING – w filmiku youtuber rozpakowywuje paczki, które dostaje od jakiejś firmy

DIY - video, w którym znajdziesz instrukcję, jak wyrobić różne rzeczy

CHALLENGE - videa pełna wyzwań i najróżniejszych zadań

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił i nagrać jakiś filmik, nie musisz mieć obaw. Próbując szczęścia możesz tylko zyskać, nic nie stracisz ponieważ wrzucanie filmików na YT jest darmowe! Możesz nagrywać z swojego pokoju, albo z jakiegokolwiek innego miejsca w Polsce – WarszawyKatowicŁodzi, czy Gdańska.

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: