Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

10 faktów o przyjaźni damsko-męskiej

16.lipiec 2020
10 faktów o przyjaźni damsko-męskiej

Czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Czy nie jest to tak, że na koniec jedno do drugiego zacznie czuć coś więcej? Kolega lub koleżanka, który wie o Tobie wszystko. Pomoże ci kiedy masz problem, pocieszy, kiedy coś się stanie, zawsze jest w pobliżu. Nie byłoby dziwne nagle zacząć ze sobą chodzić, mieszkać, wychowywać dzieci? Zastanówmy się...

Być może komuś zależy na tym, aby z Tobą taki związek stworzyć, tylko że Ty tego nie zauważasz. Kobieta i mężczyzna nie tylko mają inną budowę ciała, różnią się też w kwestii emocji. Każdy związek postrzega inaczej.  Głównym problemem w relacjach jest to, że kobiety nie wiedzą, czego chcą mężczyźni i odwrotnie. Różnica płci może się wydawać ogromna, ale warto jakoś się z tym uporać. Mówi się, że pociąg fizyczny jest na początku związku najważniejszy. Kobiety bardzo szybko zaczynają myśleć o małżeństwie i chcąc nie chcąc bardzo je to kusi. Związek idealny to dla kobiety taki, w którym czuje się zrozumiana, szanowana i zabezpieczona finansowo. Partner doskonały to taki, który rozumie potrzeby swojej drugiej połówki. Mężczyźni nie mają takiej samej potrzeby zrozumienia jak kobiety. Zależy im raczej na uznaniu i autorytecie. Dla mężczyzny kobietą idealną, będzie ta, która jest szczęśliwa, zadowolona i potrafi docenić wszystko to, co on jej zaoferuje. Najwięcej kłótni w związku pojawia się z powodu złej komunikacji, jeden z partnerów podniesie głos lub w niezbyt miły sposób wyrazi swoją opinię. Odnośnie zachowania kobiet i mężczyzn w związkach, każdy ma jakieś zdanie, zazwyczaj odmienne. 

Ludzie w związkach mają często różne oczekiwania. Wydaje się im, że partner/ka będzie taka sama jak on/ona sam/sama. Czy kobiety i mężczyźni naprawdę aż tak się różnią? Zastanówmy się, obiektywnie i bez mydlenia oczu, w czym naprawdę aż tak się różnimy.

o   Kobiety mają lepiej rozwiniętą prawą stronę hemisfery w odróżnieniu od mężczyzn. Ta jest odpowiedzialna za zasób słów, czytanie, wymowę i lepszą pamięć.

o   Mężczyźni mają lepiej rozwiniętą prawą stronę hemisfery, która jest odpowiedzialna za zdolności przestrzenno-logistyczne, percepcję i lepsze rezultaty w matematyce oraz rozwiązywaniu problemów i zagadek.

o   Kobiety w dzieciństwie bardziej interesują się zabawkami, które mają ludzkie twarze niż mężczyźni. Oni z kolei wolą cokolwiek, z czym mogą manipulować i co mogą składać.

o   Mężczyźni tak naprawdę są o wiele bardziej delikatniejsi i uzależnieni od związków niż kobiety, przez co rozstanie boli ich bardziej. Być może dlatego, że mają mało przyjaciół, a przez to też mniej wsparcia.

o   Kobiety mają lepszą intuicję, są bardziej kreatywne i lepiej się adaptują.

o   Mężczyźni potrafią kontrolować swoje uczucia, w odróżnieniu od rozgniewanych kobiet.

o   Kobiety częściej skarżą się na to, że mężczyźni nie słuchają tego, co do nich mówią.

o   Mężczyźni potrzebują uzyskać zaufanie, akceptację, uznanie, podziw i motywację.

o   Kobiety potrzebują uzyskać współczucie, zrozumienie, respekt, oddanie i poczucie bezpieczeństwa.

o   Mężczyźni kierują się logiką a nie uczuciami, są racjonalnymi analitykami

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną zazwyczaj funkcjonuje tak, że sympatii oczekuje tylko jedno z nich, podczas gdy drugiemu na związku nie zależy. Jeśli jednak jesteście pewni, że naprawdę jesteście tylko przyjaciółmi, ponieważ być może oboje jesteście już w związku, cieszcie się waszą przyjaźnią i nie przejmujcie się tym co myślą inni. Jednak co gdyby nagle u jednego z was pojawiła się ta myśl? Czy nie warto by było spróbować? Są tylko dwie możliwości, albo ta druga strona podejdzie do tego pozytywnie albo zakończy się to fiaskiem. Jeżeli jesteście prawdziwymi przyjaciółmi będzie jeszcze możliwe obrócenie tego wszystkiego w żart, jednakże gdyby przypadkiem doszło jeszcze do czegoś więcej, możesz stracić swojego/swoją przyjaciela/przyjaciółkę z powodu chwilowej słabości.

Istnieją jakieś rady jak postępować, aby przełamać tę barierę?

Każdy sam najlepiej wie, jaką strategię wybrać, w końcu to Twój/Twoja najlepszy/a przyjaciel/przyjaciółka. Jednakże należy się nad pewnymi sprawami porządnie zastanowić zanim odważysz się wyrazić swoje uczucia.

Porozmawiajcie

Porozmawiajcie o wszystkim szczerze. Komunikacja jest podstawą każdej relacji, nie tylko partnerskiej. Jeżeli wiesz, że Twój przyjaciel/Twoja przyjaciółka jest w obecnym związku szczęśliwy/a, nie staraj się im tego zniszczyć. Możesz więcej stracić niż zyskać.

Rozczarowanie z odrzucenia

Postaraj się zachowywać tak samo jak przed odrzuceniem, aby wasza przyjaźń, jeżeli nadal Ci na niej zależy, nie ucierpiała. Raz na zawsze zapomnij, że coś takiego w ogóle mogło Ci przyjść do głowy. Pomocne może być unikanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy.

Dobrze jest mieć przyjaciela

Znane stwierdzenie. Jak już wspomnieliśmy zleży to tylko od was, jak to między sobą rozwiążecie. Intymność nie powinna zburzyć waszej relacji. Czasami może się stać, że dwoje przyjaciół spędzi ze sobą noc, po czym dojdą do wniosku, że nie mogliby być razem, przez co zostanie wyjaśniona ich skomplikowana sytuacja. Drugie możliwe zakończenie to takie, w którym jedna wspólna noc nie będzie wystarczyć i będziecie chcieli czegoś więcej.

Czy to możliwe?

Codziennie macie ze sobą kontakt, spędzacie wspólnie właściwie cały wolny czas, a wasze otoczenie podejrzewa, że musi między wami być coś więcej. Pytanie brzmi, czy warto niszczyć piękną przyjaźń z powodu chwilowego kaprysu. Możliwe jednak, że jest to miłość, na którą czekałeś/łaś całe życie.  Jeżeli wam obojgu zależy na związku, nic nie stoi na drodze abyście „spróbowali”. Badania dowiodły, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa, tylko wtedy kiedy łączy ich też romantyczny i szczęśliwy związek małżeński.

Ponieważ mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus, nie ma sensu zbytecznie się nad wszystkim głowić. Co ma być to będzie. Pozostaje tylko kwestia tego, jak każde z was stawi temu czoła. 

Wciąż szukasz miłości? Spróbuj szczęścia na naszym portalu randkowymZarejestruj się ZA DARMO już teraz!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: