Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Rodzaje związków

7.marzec 2018
Rodzaje związków

Każdy związek jest inny. Wiesz jaki jest ten Twój? Jeśli tak, to czy potrafisz na tej podstawie stwierdzić, jak długo se sobą będziecie i czy to właśnie jest ten człowiek, z którym spędzisz resztę swojego życia?

Jakie rodzaje związków naprawdę istnieją?

Dowódca i śmiertelnik

Związek, w którym jeden z partnerów odgrywa rolę dowódcy a ten drugi podporząkowuje się jego zasadom. Śmiertelnik nawet nie musi być świadom tego, że dowódca nim steruje, co może prowadzić do frustracji i bezradności.

Uzależniony i ofiara

Jeden z partnerów potrzebuje tego drugiego jak powietrza i nie jest w stanie bez niego egzystować. Jest to związek, w którym jeden z partnerów jest całkowicie uzależniony od tego drugiego i przesadnie na nim polega. Uzależniony nie potrafi się na nic zdecydować sam, wciąż potrzebuje tego drugiego, aby mu poradził i powiedział co ma robić.

Otwarty związek

Bardzo lubiany status na najróżniejszych portalach społecznościowych. Ale mało kto tak naprawdę potrafi wytłumaczyć czym jest ten rodzaj związku. Otwarty związek to relacja, w której oboje partnerów łączy więź emocjonalna, ale jednocześnie każdy z nich może pójść do łóżka z kimś innym. Na taki związek oboje muszą być przygotowani i całkowicie zgadzać się z jego zasadami. Kiedy jeden z partnerów pójdzie do łóżka z kimś innym tylko po to, aby zemścić się na partnerze, który go zdradza, nie możemy już mówić o otwartym związku.

Partner jako trofeum

Niektórzy mężczyźni, a czasem też niektóre kobiety, szukają partnera przede wszystkim po to, aby dobrze z przy nim prezentował. Zazwyczaj są to ci, którzy mają wysoką pozycję społeczną i potrzebują reprezentacyjnego partnera. Taki związek może opierać się na miłości, lecz jednocześnie być niezwykle kruchy.

rodzaje związków

Związek bez intymności

Nie mamy tu na myśli związków, w których już są dzieci, albo takich, w których z powodu pracy partnerzy nie mają na to czasu. Istnieją bowiem związki, w których wszystko działa jak należy, za wyjątkiem intymności. Żadne z partnerów nie jest zainteresowane, ponieważ intymność to dla nich rutyna, a ta jest przecież nudna.

Intymny związek

Całkowite przeciwieństwo związku bez intymności. W tej relacji nie istnieje żadna więź emocjonalna pomiędzy partnerami, żadne z nich nawet nie stara się, aby powstało z tego coś więcej. W tym związku liczy się przede wszystkim seks. Najczęściej w takim związku pragną żyć mężczyźni, kobiety mogą pójść do łóżka tylko z kimś, z kim połączyła ją chemia.

Związek na odległość

Oboje się kochają, istnieje pomiędzy nimi silna więź. Jedyne co stoi im na przeszkodzie to odległość. Każde z nich z jakiegoś powodu żyje na drugim końcu miasta, czy kraju, przez co muszą jakoś uporać się z poczuciem niepewności, ciągłymi podejrzeniami i atakami zazdrośći. Związek na odległość jest bardzo wymagający i zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Podobno taki związek po maksymalnie dwóch latach należy w jakiś sposób posunąć dalej.

Wielka różnica wieku

Jeśli różnica wieku wynosi dziesięć lat lub więcej, może być niezwykle trudne połączyć wasze wyobrażenia i oczekiwania. Musicie nauczyć się żyć w takim związku i przyzwyczaić się do krzywych spojrzeń otoczenia, rodziny i przyjaciół. Nie wszyscy są w stanie od razu zrozumieć, że osoby o tak różnym wieku mogło połączyć uczucie.

Każdy z nas jest inny, związki jednak rozwijają się w dość podobny sposób. Każdy szuka tego idealnego partnera, z którym będzie szczęśliwy aż do końca życia. Dla niektórych jest to bardzo proste, innym zajmie to prawie całe życie. Jesteś wśród tych, którzy wciąż szukają kogoś, z kim mógłbyś być szczęśliwy? Możesz poznać kogoś z pomocą naszej ankiety randkowej.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: