Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Fakty o związkach, o których być może nie chcesz wiedzieć

10.styczeń 2018
Fakty o związkach, o których być może nie chcesz wiedzieć

Związki są niczym kwiaty. Wymagają stałej opieki, aby mogły się rozwijać i rozkwitać. Co powinieneś wiedzieć o związkach, aby ten Twój mógł się rozwijać?

Choć wydaje nam się, że wiemy wszystko, często okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy nic. Dotyczy to również związków. Aczkolwiek w ich przypadku raczej nie potrafimy, lub wręcz nie chcemy sobie uświadomić prawdy. I właśnie takie podejście broni związkom w dalszym rozwoju. Jakie zatem fakty o związkach powinien znać każdy z nas?

Kto nie popełnia błędów, nie ryzykuje

Nie, nie mamy tu na myśli zdrady i niewierności. Błędy, o których mowa, to rzeczy, które robisz w ramach swojego związku w dobrej wierze, aby związek mógł się rozwijać, a jeśli okazuje się, że nie był to dobry pomysł, ponosisz za nie odpowiedzialność. Czasami jesteśmy tak bardzo opętani byciem „doskonałymi”, że zapominamy, że na błędach najlepiej się człowiek uczy. Na związkach również. Bez błędów, nie pójdziemy do przodu. Błędy stymulują zmianę, wstrząsną naszym światem, aby związek mógł nadal rosnąć. Warto zatem podjąć pewne ryzyko i popełniać błędy wspólnie, aby wyciągać z nich wnioski i wzmacniać związek.

Ciężko nad tym pracuj

Nic, co ma jakąś wartość, nie otrzymamy za darmo. Wielu z nas nawet nie chce sobie uświadomić, że szczęśliwy związek, też wymaga ciężkiej pracy. Jednakże, co to znaczy ciężko pracować nad związkiem? Dla każdego oznacza to coś innego. Wytrwałość jest z tym ściśle związana. Im dłużej jesteśmy w związku, tym bardziej wygodniccy się stajemy. Póżniej łatwiej jest nam zrzucać winę jeden na drugiego, zamiast ponieść odpowiedzialność za swoje niedbalstwo. Przypomnij sobie, jak to było, kiedy spotkaliście się po raz pierwszy.

Poproś o szansę

Ponieważ często wydaje nam się, że znamy swojego partnera bardzo dobrze, przestajemy zadawać pytania. Zamiast pytać, zaczynamy przypuszczać. Prawdą jednak jest, że ludzie się zmieniają. Jeśli więc czegoś chcesz, poproś o to. Odpowiedź partnera może być inna niż ta, którą otrzymałbyś poprzedniego dnia. Jeżeli się nie zapytasz, nigdy nie poznasz odpowiedzi. To podstawowa zasada życia, która doskonale sprawdza się równiez w związkach. Zastanów się nad swoimi potrzebami i poproś o nie. Nie zachowuj się jak prostak. Nikt, nawet Twój partner, nie potrafi czytać w myślach. Zadawanie pytań i wzajemna komunikacja stwarza szanse do lepszego zrozumienia siebie nawzajem.

Odpowiadaj "Tak" na prawie wszystko

Jeśli sądzisz, że jest to w porządku i masz dobre zamiary, co złego mogłoby się stać? Wyjście ze swojej strefy komfortu? To się nazywa okazja. Będąc w związku mówimy „nie” częściej niż powinniśmy. Boimy się nieprzyjemnych sytuacji. Do naszego życia i związku wkrada się rutyna. Zaczyna też pojawiać się nuda. Jeśli chcesz coś w swoim życiu zmienić, ożywić swój związek, zacznij częściej mówić „tak”.

Miej otwarty umysł i zacznij odkrywać nieznane, wypróbuj nowe pozycje seksualne, czy nowe sporty. Oglądaj filmy, których normalnie byś nie obejrzał, czytaj książki, których nie masz w zwyczaju czytać, wspólnie wypróbujcie wydostać się z escape room, skosztujcie nowych potraw, odwiedzajcie restauracje, słuchajcie nieznanej wam dotąd muzyki, itd... Rutyna zniknie, ucieknie tam, gdzie pieprz rośnie.

Mów "tak"

Zajętość to wybór

Tylko dlatego, że jesteś zakochany, to nie znaczy, że Twoje życie powinno się zatrzymać. Każdy z partnerów nadal powinien żyć własnym życiem, które teraz dodatkowo, może dzielić ze swoją ukochaną drugą połóweczką. Niektóre osoby jak tylko zaczną się z kimś spotykać, od razu rzucają w kąt wszystkie zajęcia, którymi zajmowali się do tej pory, przez co gubią samych siebie. Związek staje się całym ich życiem. Pamiętajmy jednak, że to już nie jest prawdziwy, szczęśliwy związek. Taką sytuację śmiało można nazwać uzależnieniem. Związek powinien wzbogacać nasze życie, a nie przejmować go na własność.

Niepowodzenie pojawi się, kiedy zaakceptujesz porażkę

O swój związek powinieneś walczyć. Zawsze. Chodzi przecież o Ciebie, Twojego partnera i to, co wspólnie tworzycie. Jeśli zaakceptujesz porażkę, przestaniesz już walczyć o związek. Jeśli jednak przyznasz, że się mylisz, będzie to jednoznaczne z podjęciem walki o relację, która was łączy.

Ludzie będący w związku często kłócą się ze sobą, choć wcale nie powinni. Kłócąc się ze swoim partnerem, walczysz tak naprawdę sam przeciwko sobie. Tworzycie przecież jeden zgrany zespół. Gdybyście zamiast kłótni, wspólnymi siłami zawalczyli o lepszy związek, wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej.

Związki mogą być cudowne i magiczne. To właśnie one sprawiają, że cieszymy się na powrót do domu, do objęć ukochanej osoby. Mogą jednak też być destrukcyjne i komplikować życie. Dlatego, tych kilka faktów, które zaprezentowaliśmy w dzisiejszym artykule, każdy powinien wziąć sobie do serca i praktykować w swoim związku. Obecnym, lub przyszłym.

Jeśli jesteś singlem/singielką, albo właśnie rozstałeś/łaś się z partnerem/ką, możesz wypróbować nasz portal randkowy i poznać kogoś nowego.

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: