Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Bożonarodzeniowe bajki i filmy

20.grudzień 2017
Bożonarodzeniowe bajki i filmy

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To czas miłości, radości i... odpoczynku. W końcu nam się należy! Możesz odpoczywać oglądając kultowe świąteczne filmy. Wiesz o których mowa?

W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju

Oryginalny tytuł: Christmas Vacation

Reżyseria: Jeremiah S. Chechik  

Scenariusz: John Hughes  

Muzyka: Angelo Badalamenti  

Obsada: Chevy Chase, Beverly D'Angelo, Juliette Lewis, Johnny Galecki, John Randolph, Diane Ladd, E.G. Marshall, Doris Roberts, Randy Quaid, William Hickey, Mae Questel, Sam McMurray, Nicholas Guest, Julia Louis-Dreyfus, Natalia Nogulich, Ellen Hamilton Latzen, Brian Doyle-Murray, Miriam Flynn, Jeremy Roberts, Doug Llewelyn, Tony Epper  

O czym jest ten film?

Clark Griswold (Chevy Chase) z całego serca pragnie aby jego rodzina miała idealne Boże Narodzenie. Niestety, mimo dobrych chęci i wyjątkowych starań, wciąż prześladuje go pech. Seria niefortunnych wydarzeń nie pozbawia go jednak optymizmu i naiwnego podejścia do świata. Chyba każdy z nas z łatwością odnajdzie kawałek siebie i swojej rodziny w tym filmie.

Miasteczko Halloween

Oryginalny tytuł: Tim Burton's The Nightmare Before Christmas

Reżyseria: Henry Selick

Bajka jest ekranizacją powieści Tima Burtona

Muzyka: Danny Elfman

Dubbing oryginalnej wersji: Chris Sarandon, Catherine O'Hara, William Hickey, Glenn Shadix, Paul Reubens, Ken Page, Danny Elfman, Sherwood Ball, Edward Ivory, Greg Proops

O czym jest ta bajka?

Film animowany, którego akcja toczy się w mieście Halloween, zamieszkałym przez strachy i upiory. Mieszkańcy (kukiełki) przez cały rok przygotowywują się do najważniejszego dla nich święta – Halloween. Mistrz ceremonii - Jack Skellington znudzony ciągłą rutyną, wyrusza na nocną przechadzkę, i przypadkowo trafia do świata, w którym obchodzi się Boże Narodzenie. Postanawia przygotować dla mieszkańców swojego miasta swą własną wersję Gwiazdki i porywa Świętego Mikołaja.

bajki i filmy na Boże Narodzenie

Grinch: Świąt nie będzie

Oryginalny tytuł: How the Grinch stole the Christmas

Reżyseria: Ron Howard

Scenariusz: Jeffrey Price, Peter Seaman

Obsada: Jim Carrey, Jeffrey Tambor, Christine Baranski, Molly Shannon, Anthony Hopkins, Josh Ryan Evans, Jeremy Howard, Jessica Sara, Clint Howard, Landry Allbright.

O czym jest ten film?

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Nieopodal mieszka zły Grinch, który znacząco różni się od innych mieszkańców miasta swoim zielonym i owłosionym ciałem. Jest zgorzkniałym outsiderem, który nienawidzi świąt. Za wszelką cenę chce sprawić, aby wszyscy byli tak samo nieszczęśliwi jak on. Czy jest coś, bądź ktoś, kto zdoła zagrzać jego zimne jak lód serce? Fantazyjna opowieść o Grinchu to dla wielu widzów prawdziwy powrót do dzieciństwa.

Listy do M.

Polski film z 2011 roku.

Reżyseria: Mitja Okorn

Scenariusz: Karolina Szablewska, Marcin Baczyński

Obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska, Beata Tyszkiewicz, Leonard Pietraszak, Katarzyna Bujakiewicz, Julia Wróblewska, Jakub Jankiewicz, Anna Matysiak i inni.

O czym jest ten film?

"Listy do M." opowiadają nam wzruszające historie różnych bohaterów, które są w pewien sposób ze sobą powiązane. Akcja filmu toczy się w zaśnieżonej, mroźnej Warszawie w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Film podbił serca widzów i w tym roku, mogliśmy na ekranach kin podziwiać już trzecią część tego świątecznego hitu!

Kevin sam w domu

Oryginalny tytuł: Home Alone

Reżyseria: Chris Columbus

Scenariusz: John Hughes

Obsada: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Catherine O’Hara, Daniel Stern, John Heard, Roberts Blossom, Devin Ratray, Gerry Bamman i inni.

O czym jest ten film?

Fabuła tego filmu jest chyba wszystkim doskonale znana. Nie ma świąt bez Kevina, tak samo jak nie ma Sylwestra bez fajerwerków. Kevin sam w domu stał się świąteczną tradycją, jest niczym trzynasta potrawa na wigilijnym stole. Doskonała komedia, która co roku niezmiennie wzrusza i bawi.

Cieszcie się chwilami spędzonymi ze swoimi bliskimi podczas Świąt Bożego Narodzenia. Możecie wspólnie obejrzeć jeden z powyższych filmów i śmiać się do łez.

Jeżeli szukasz swojej drugiej połóweczki, aby nie musieć już spędzać świąt w samotności, rozejrzyj się na naszym portalu randkowym, z pewnością w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, czy innym mieście czeka na Ciebie ktoś, kto pokocha Cię na całe życie.

Źródło: http://www.filmweb.pl

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: